T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Karabük Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Karabük Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Genel Bilgiler

Güncelleme Tarihi: 23/01/2019

Hastanemiz, Merkez, Fevzi Çakmak Cd. No:31 Bayır Mahallesi, 78100 Karabük Merkez/Karabük adresinde 1 kat İdari Birimler ,1 kat Destek Birimler ve 2 Kat Poliklinikler olmak üzere toplam 4 katlı olarak  7286 m² kapalı alandan oluşan tek bir binada hizmet vermektedir.

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi mevcut yeni hizmet binası inşaatına 14.01.2016 tarihinde başlanmış olup, inşaat çalışmaları tamamlanarak 22.10.2018 tarihinde binanın geçici kabulü yapılmış ve 01.11.2018 tarihi itibari ile hizmet vermeye başlamıştır.

Bina 5671 m² arsa alanı üzerine yapılmış ve 7286 m² kapalı alana sahiptir. Yeni hizmet binası 54 ünit kapasitesine sahip olup, binada 29 adet Nitelikli Poliklinik Odası, 2 adet Ameliyathane, Sterilizasyon ünitesi, 5 yataklı Hasta Servisi, İdari Bürolar, Teknik Birimler ve Toplantı Salonu bulunmaktadır.

Her poliklinik katında birer tane olmak üzere 2 Görüntüleme Merkezi ve Protez Laboratuarı son teknoloji donanıma sahiptir.

Ayrıca binamızda Yemekhane, Mescit gibi sosyal donatılar ile Engelli Kliniği, Mahkûm Kliniği ve mahkûm bekleme koğuşu da mevcuttur.

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yeni hizmet binası fiziki olarak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet verebilecek standartlara sahip olup, Bakanlığımızca da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet vermesi uygun görülmüştür. Kurumumuz 12.12.2018 tarihinde hastane olarak tescillenmiş ve oluşturulan komisyonlar tarafından yapılan ihtiyaç tespit ve alımların ardından hastane olarak hizmet verecektir.

Haziran 2016 itibari ile Eskipazar ve Eflani Entegre İlçe Hastaneleri Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri sunumu kurumumuzca sağlanmaktadır.